Bejelentkezés

Elfelejtett jelszó

Belépés/Regisztráció


Facebook Instagram Youtube Circular
Széchenyi 2020

2021: a gyümölcsök és zöldségek éve

Korábbi cikkünkben is megemlítettük, hogy minden élelmiszercsoportnak fontos szerepe van a táplálkozásunk kiegyensúlyozottságában, most a gyümölcsök és a zöldségek lesznek a porondon.

 

2021. 06. 18.

Mindent, de mértékkel!

Gyakran halljuk élelmiszerek kapcsán azt, hogy egészséges vagy nem egészséges. A legtöbb élelmiszerre (egy-két extrém esetet leszámítva) nem lehet egyértelműen rámondani, hogy egészséges, de azt sem hogy egészségtelen. A kulcs a mértékletesség és a megfelelő arányok eltalálása étkezéskor. Ebben segít nekünk az okostányér:

2021. 06. 02.

Az vagy amit megeszel! -avagy a menza szabályozási környezete

„Az vagy amit megeszel” -hangzik el a címben, valószínűleg mindenki ismeri vagy hallotta már ezt a mondást, mégis a statisztikák szerint már az óvodás és iskolás korúak egyre nagyobb része túlsúlyos.

2021. 05. 19.

Iskolai tájékoztató és nevelő program az egészséges táplálkozásért

Egyre többet hallunk arról a médiából, hogy hogyan kellene egészségesebben táplálkoznunk és hogy miért fontos ez. Ugyanakkor a táplálkozás csak egy része az egészséges életmódnak. Hogyan lehet egészségesen táplálkozni? Mi tudjuk? És a gyerekeink? Mikor és hogyan érdemes elkezdeni, ezekre a kérdésekre keressük a választ...

 

2019. 06. 25.

Milyen egy jól működő diétás étkeztetés?

Előző bejegyzésünkben https://bakosestarsai.hu/velemenyunk-a-mindenmentes-etelekrol tisztáztuk a különbséget az ételallergiásokra, ételintoleranciával küzdőkre vonatkozó diéták és a fogyókúrás diéták között, melyet a média olykor-olykor véletlenül, néha szándékosan próbál összemosni és kifejtettük a véleményünket a ’mindenmentes’ ételeket érintően is.

2019. 05. 09.

Véleményünk a mindenmentes ételekről

Tényleg egészségesebb a ’minden mentes’ menü?
 
Napjainkban bármelyik áruházlánc polcait böngésszük, egyre több ’mentes’ élelmiszerrel találkozunk: laktózmentes, gluténmentes, cukormentes, csökkentett szénhidráttartalmú, csak hogy néhány példát említsünk.
2019. 04. 25.

Kóstoló kampány - bemutatkozás

A közétkeztetés jelenlegi helyzetéről már több cikket is írtunk korábban. Az utóbbi időben arra kerestük a választ, hogy hogyan tudnánk a menzát, mint fogalmat a mostaninál kedvezőbb színben feltüntetni.
2018. 08. 18.

Véleménynyilvánítás a közétkeztetésben

A közétkeztetésben ritka, hogy egy szolgáltató kikéri a diákok/tanárok véleményét az étkeztetéssel kapcsolatban. Büszkék vagyunk arra, hogy a rendelkezésre álló erőforrásokból mindig fordítunk az ilyen formabontó kezdeményezésekre.
2018. 06. 29.

Általános tévhitek az ásványvíz fogyasztásról

Minden szakértő a rendszeres vízfogyasztás mellett kampányol – na de milyen vizet igyunk?
2018. 05. 29.

Gondolataink a közétkeztetésről - 8. rész

A közétkeztetés előnyei más étkezési formákkal szemben

 

Eddigi blogbejegyzéseink során főként hátrányokról, “problémákról”, nehézségekről beszéltünk, melyek a közétkeztetést sújták, melyből úgy tűnhetett kissé pesszimisták vagyunk és belefáradtunk tevékenységünkbe, holott mi sem lehetne távolabb az igazságtól.

2018. 05. 28.

Gondolataink a közétkeztetésről - 7. rész

"íztelen ételek"

 

A jelenlegi, jól láthatóan több gonddal is küzdő közétkeztetési rendszerbe érkezett meg az ominózus „sórendelet", amely szakhatóságilag írja elő a só mértékének drasztikus csökkentését az ételekben.

2018. 05. 18.

Gondolataink a közétkeztetésről - 6. rész

Túlszabályozás, öncélú ellenőrzés

 

A mai Magyarországon még mindig hatalmas a bürokrácia. A szakmai szervezetek, szakmai nézetektől fűtve, gyakorlatilag minden szempontot fontosabbnak ítélnek

2018. 05. 16.

Gondolataink a közétkeztetésről - 5. rész

Forráshiány

 

Míg otthon, háztartásban egy átlagos ebéd elkészítése alapanyag árait és rezsiköltségeit tekintve egy főre lebontva minimum nettó 1000 forint

2018. 05. 14.

Gondolataink a közétkeztetésről - 4. rész

A bizalom hiánya

 

A menza rossz imidzséből adódóan a szülők nem bíznak az étkeztetést biztosító szolgáltatókban, nem hiszik el, hogy vannak olyan vállalkozók, akik nem csak a profitban érdekeltek

2018. 05. 07.

Gondolataink a közétkeztetésről - 3. rész

A bőség zavara

 

Ez a pont valójában szorosan összefügg az előzővel. Változik a világ. Manapság egy átlagos Magyar családnál elképzelhetetlen, hogy üres legyen otthon a hűtő

2018. 05. 07.

Gondolataink a közétkeztetésről - 2. rész

A gyermekek számára ismeretlen ételek/ízek

 

„-Miért éhes a gyermekem, ha az iskolában ebédelt?” - A mondat, amivel a közétkeztetők gyakorta szembesülnek.

2018. 05. 07.

Gondolataink a közétkeztetésről - 1. rész

Miért nem jó a menza imidzse?

 

Véleményünk szerint a kérdésre összetett a válasz, részben információhiányra vezethető vissza.

2018. 05. 03.

Megnyitottuk diétás konyhánkat

Megnyitottuk diétás konyhánkat. A képen középen Szemereyné Pataki Klaudia polgármester, A szalagot átvágja: Bakos Tamás ügyvezető A kép és link forrása baon.hu
2016. 12. 02.

Közétkeztetők, Élelmezésvezetők Országos Szövetsége

A közétkeztetők, Élelmezésvezatők Országos Szövetsége honlapján megjelent szeptember 8-i hír a menzareformról!

 

Forrás: kozszov.hu

2015. 10. 14.

Kevesebb só, több zöldség...

Kevesebb só, több zöldség címmel Hraskó István írása a Petőfi népében.

 

Forrás: Baon.hu

2015. 09. 24.

Közétkeztetési törvény 2015

A közétkeztetési törvényre vonatkozó legfontosabb bevezető információk, és hatályos jogszabályok az alábbi linkeken érhetők el: Előzetes információk 2014-ből (forrás: eduline.hu)
2015. 09. 08.
set_cookie